Predseda: Vladimír Ivan
Tel. č.: +421907 645 160  
email: vladimir.1ivan@azet.sk
Adresa: Potočná 23, 935 21 Tlmače

Facebook RK SPS Levice:
https://www.facebook.com/groups/173095534721349

O klube

9. marca 2011 založila Spoločnosť Parkinson Slovensko svoj siedmy regionálny klub v Leviciach. Predsedníčkou klubu bola jednohlasne zvolená Katarína Félixová. Vekom i duchom mladá predsedníčka sa s Parkinsonovou chorobou potýka od roku 2010. Katarína Félixová bola na aprílovom valnom zhromaždení v roku 2012 zvolená za predsedníčku SPS V roku 2015 ju vo vedení Levického klubu vystriedal Vladimír Ivan.


Snahou klubu Levice je pomáhať ľuďom postihnutých parkinsonovou chorobou radami psychickými ale aj odbornými formou odborných prednášok, ale tiež vzájomnými skúsenosťami s touto chorobou.


Klub sa stretáva pravidelne v prvý utorok v mesiaci v priestoroch klubu dôchodcov. Na schôdzi sa prejednávajú rôzne témy, členovia sú informovaní o tom, čo sa uskutočnilo od posledného stretnutia a aké podujatia budú, niekedy sú prítomní rôzny odborníci. V priateľskej atmosfére sa vymieňajú skúsenosti, niekedy sa aj cvičí. Pretože chceme plniť heslo SPS: „ Pohyb je život, život je pohyb“ po stretnutí si ideme zahrať bowling. Klub organizuje rôzne športové hry, ako bowling, šípky, petang, stolný tenis. Každý rok organizuje opekačku v Hronských Kľačanoch. Členovia klubu sa zúčastňujú športových súťaží, kúpeľných a wellnes pobytov organizovanými SPS. Klub pravidelne organizuje celoslovenské podujatia pre parkinsonikov Športové hry v Radave a Vianočnú kapustnicu so súťažou v bowlingu.